Blog

PORT İĞNESİ

Port kateter sistemleri özellikle kanser hastalığı ile baş eden kişilerde ve kemoterapi gören kişilerde kullanım kolaylığı sağlamak amacıyla kullanılan bir sistemdir.
Port kateter sistemi port iğnesi aracılığı ile açılır. Bu bağlamda kanser hastaları için kemoterapi tedavi yöntemlerinde veya herhangi bir problem ile karşılaşıldığında acil tedavi amaçlı port iğnesi kullanılmaktadır.
Tıbbi amaçlı pek çok farklı hastalığa yönelik uygulanabilecek pek çok farklı tedavi yöntemleri bulunur. Hastalara oldukça sık bir şekilde uygulanan tedavi yöntemlerinden biri de serum ile tedavi yöntemleridir. Serum ile yapılan tedavi yöntemleri kateter kullanılarak damara bağlantı sağlanması ve bunun sonucunda hastaların damarlarına ilaçların aktarılması ile gerçekleştirilir. Serum takma işlemlerinde kullanılan ekipmanlardan biri de port iğnesi ürünleridir. Port iğnesi ürünleri bu bağlamda üzerinde port kateteri bulunan hastalara infüzyon yapabilmek amacıyla kullanılır. Port iğnesi ekipmanlarının üzerinde huber uç yapı, kelebek tutma kanatları, y site, gauge, 90 derecelik bükülmüş iğne bulunur.
Port kateter ürünleri bu bağlamda tıp alanında üzerinde port kateter sistemi bulunan hastalarda kullanılabilecek ve bu hastaların ilaç tedavi yöntemlerini almaları için kullanılabilecek bir yöntemdir. Port kateter sistemleri genel olarak kemoterapi gören kanser hastalarında bulunur. Port kateter sistemi kanser hastalarında devamlı bir şekilde bulunduğu için bu bağlamda kemoterapi esnasında veya herhangi bir acil durumda ilaç yöntemi bu tedavi yoluyla gerçekleştirilebilir. Port kateteri sistemlerinden yardım alınarak tedavi yöntemleri gerçekleştirilir.
Kemoterapi tedavisi gören kanser hastaları için her kemoterapi seansında bir tedavi yolu açmaktansa port kateteri sistemleri ile bu tedavi yolu gerçekleştirilebilir.

Bilgi için; 0212 438 53 99 ve info@melekirmak.com

8 Ocak 2023 blog
About melekirmak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir