Blog

Lümendi ( Endolumenal Approach )

Lümendi ( Endolumenal Approach )
Lümendi, kolonoskopik prosedürlerde Endoskopik Mukozal Rezeksiyon ( EMR), Endoskopik Submukozal Diseksiyon ( ESD) ve zorlayıcı kolonoskopiler de kullanılmak için tasarlanmıştır. Lümendi de bulunan şişirebilir iki balon ile kıvrımlı yapının nazikçe ve kolay bir biçimde düzleşmesi sağlanırken aynı zamanda işlem yapılacak bölgeyi de stabilize eder. Bu sayede konforlu ve kolay bir şekilde işlemin tamamlanmasına imkan sağlar. Herhangi bir marka gözetmeden tüm kolonoskoplara entegre edilebilen Dilümen sisteminin çalışma kanalı 17 mm olup balonların şişirilmiş hali ile çapı 60 mm’dir. İki balon arasındaki mesafe 20 cm‘dir. Balon şişirme handle ‘ında balonlar bağımsız kontrol edilebilirken optimal basınç gösterge ayarı sayesinde güvenli bir prosedürde işlemin yapılması sağlanır. Distal balonda bulunan 2 adet sütürun dokuya sabitlenmesi ile ESD ve EMR işlemlerin de derin ve pürüzsüz kesi elde edilirken işlem hızı artar, toplam prosedür süresi azalır ve işlem komplikasyonlarını da minimalize eder.

Kolonda saptanan polip veya erken evre tümörlerin ameliyatsız olarak endoskopik yöntem ile çıkartılması yöntemine Lümendi sistemi ile konfor, güvenlik ve hız sunuyoruz. Türkiye de önde giden otorite gastroentoloji hekimleri tarafından ürün kullanılmakta ve tercih edilmektedir.
Distribütörlüğünü yaptığımız double balonulu over tüp stoklarımızda mevcut olup, çeşitli A plus hastanelerde kullanılmaya başlamıştır.

İletişim için; 0212 438 53 99 numaralı telefon numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

18 Mart 2022 blog
About melekirmak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir