Blog

EBUS İĞNESİ

Dünyada 2000’li yılların başlarında yaygınlık kazanan EBUS (endobronşiyal ultrasonografi) yöntemi, kanser türleri içerisinde ilk sırada yer alan akciğer kanserinin teşhisinde uygulanıyor.

Hastanede dahi yatırılmadan, bilinçli sedasyon ile 15 – 20 dakika gibi kısa bir zamanda yapılan, aynı gün hastanın evine gidebildiği bir işlemdir ve hastaları gereksiz ameliyatlardan da korur.

Akciğer kanserinin yanı sıra tüberküloz, sarkoidoz, diğer enfeksiyon hastalıkları, lenfomalar gibi birçok hastalığın da teşhisinde kullanılan ve bir çeşit bronkoskopi yöntemi olan EBUS’un başarı oranı ise %100’dır.

Yani sadece akciğer kanserinin tanı konmasında gerekli olan evrelendirilmesinde değil, birçok akciğer hastalığının erken teşhisinde de %90 başarı yakalanabiliyor.

EBUS yönteminde, işlem için kullanılan bronkoskopun ucuna bir ultrasonografi probu yerleştirilerek bronkoskopi sırasında hem hava yollarının içerisini görmeyi sağlayan optik sistem hem de hava yollarının dışını görmeyi sağlayan ultrasonografi sistemi kullanılabiliyor.

Ürünümüz birçok devlet ve özel hastanede kullanılmaktadır.

Bilgi için; 0212 438 53 99 ve info@melekirmak.com

24 Eylül 2023 blog
About melekirmak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir