Blog

Bipolar Koagülasyon Forceps

BİPOLAR KOAGÜLASYON FORCEPS (ÇİFT KUTUPLU HEMOSTAZ FORCEPS)
Bipolar koagrasper, kanamanın uzun süreli ve kolay kontrollü önlenmesini sağlar. Akım plak yoluyla hastadan değil de direk cihazdan geçtiği için çok daha güvenlidir. ESD/EMR, sindirim sistemi kanamaları ve papilla rezeksiyon kanamalarında kullanılır. Kanamalarda, kanamayı mühürleyerek durdurur.
Hemostaz forceps, içindeki çift kutup ayrıca koter plağına gereksinim duyurmaz. Akım yalnızca forsepsin iki başlığı arasında üretildiğinden çift kutuplu yöntemde traksiyona gerek yoktur. Bu sayede kanama noktasının kavranılması ve enerji verilmesi yeterli olacaktır.
Ürünün çalışma kanalı 2.8mm, uzunluğu tercihe göre 180 cm veya 220 cm, yerleştirme kısmı azami genişliği 2.6 mm ve başlık açıklığı 5.8 mm şeklinde üretilmiştir. Pentax Medical, Bowa, Olympus gibi birçok koter cihazına uyumlu olacak şekilde adaptörleri bulunmaktadır. Hemostaz forceps, Dünya genelinde alanında uzman birçok doktorun ESD/ EMR işlemlerinde ilk tercihi haline gelmiştir. Örn; Dr. Arjun Koch (Rotterdam) , Dr. Amyn Hall (Londra ),Dr. Giancarla Flori (Milan) ,Dr. Markus Dollhopf (Münih) vb.
Türkiye’de hemostaz forceps başlıca kullanan hastaneler;

  • Acıbadem Sağlık Grubu
  • Memorial Hastaneleri
  • Eğitim Araştırma Hastaneleri

Bilgi için; 0212 438 53 99 ve info@melekirmak.com

16 Haziran 2022 blog
About melekirmak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir