Blog

Archimedes Eriyebilen Stent 

Safra ve pankreas kanallarında oluşan tıkanıklığı açmak için, iyi huylu safra yolları darlıklarında, kötü huylu darlıklarda, safra sızıntılarında, kolanjit (safra yolları enfeksiyonu) karaciğer nakli ve whipples işlemleri gibi safra ve pankreas yollarının anatomilerinin modifiye edildiği prosedürlerde tercih edilebilir.

 

Archimedes eriyebilen stent biyobozunur yapıda olup, stentin erime şekli içten dışarıya doğru ve bütünseldir. 12 gün içinde eriyebilen stent (fast), 20 gün içinde eriyebilen stent (medium) ve 11 hafta için de eriyenilen stent (slow) olmak üzere 3 tip özelliktedir. Stentler belirtilen günlerde maksimum etkiyi göstererek görevini tamamlar. Süresi dolan stentler hastanın metabolik özelliğine göre eriyemeye başlar.

 

Archimedes eriyebilen stent, isminden de anlaşıldığı gibi, Archimedes prensibinden yararlanılarak modifiye edilmiştir. Stent sarmal şeklindedir.  Sarmal şekil sayesinde akışkanlık hem içerden hem de stent dış yüzeyinden gerçekleşmektedir. Bu sayede stentin tıkanma olasılığı minimalize edilmiş olur.

 

Archimedes eriyebilent stent, hastanın konforu açısından büyük bir rahatlık sağlar. Stentin çıkarılması için yenilenen işlem prosedürlerine ihtiyacı kalmaz. Bu sayede konforun yanı sıra maliyet ve zaman tasarrufu da yapılmış olur.

 

Stent çapları; 6 Fr (2 mm), 8 Fr (2.6 mm) ve 10 Fr (3.4 mm) olup stent uzunlukları 40 mm’den başlayıp 225 mm’ye kadar uzanan geniş ölçü aralığı vardır.
Endoskopik yöntemle ve girişimsel radyolojide uygulanabilen stentlerde 6 Fr pankreatik, 8 Fr ve 10 Fr ise biliyerdir.

 

Archimedes eriyebilen stent; Acıbadem Hastaneleri ve Florence Nightingale Hastanelerinde alanında uzman hekimler tarafından tercih edilmekte ve kullanılmaktadır.

 

Ürün hakkında detaylı bilgi için; 0212 438 53 99   ve info@melekirmak.com

11 Nisan 2022 blog
About melekirmak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir