Blog

Reflü Tedavisinde Kullanılan Tedavi : Medigus Sistem

Medigus, 10 yılı aşkın süredir dünyada kullanımda olan ve reflü hastalığının tedavisi için kullanılan endoskopik bir tedavi sistemidir.

Reflü, mide içeriğinin (asidinin) patolojik şekilde mideden özefagusa (yemek borusuna) doğru geri kaçmasıdır. Bunun sebebi ise yemek borusunun mide ile buluştuğu yerde bulunan ve mide sıvısının geri kaçmasını engelleyen kapakta oluşan gevşekliktir.

Tedavi yöntemleri, ilaç tedavisi , cerrahi işlem ve endoskopik çözümler olarak gruplara ayırılabilir.

• İlaç tedavi yöntemi genelde hastada geçici rahatlamalar sağlarken kesin tedavi sağlayarak sonuç vermemektedir.
• Cerrahi tedavi yönteminin başarı oranı ilaç tedavisine oranla daha yüksek olmakla birlikte ameliyat işleminin dezavantajlarını hastalara yaşatmaktadır. Ameliyat sırasında hastanın aldığı genel anestezi etkisi ve hastada oluşan ameliyat yaraları sebebi ile hastalar bu metodu daha az tercih etmektedir.
• Endoskopik tedavi yöntemlerinde , lazer yöntemleri (başarı oranı %40-%45) iken , Medigus (başarı oranı %90) endoskopik bir diğer tedavi yöntemidir. Medigus endoskopik yolla anestezi altında ortalama 45 dakika süren bir işlemdir. Medigus ile mide sıvısının geri kaçmasına engel olan kapakta ki gevşeklikler endoskopik yollar ile zımba diye tabir edebileceğimiz yöntem ile sıkılaştırılır. İşlem cerrahi olmadığı için hasta 6 saat kadar gözlemlendikten sonra günlük yaşamına geri dönebilir. Hasta konforu ve başarı oranına bağlı olarak Avrupa ve Amerika da en çok tercih edilen yöntemdir.

2018 yılı itibari ile Medigus Reflü Tedavi Sistemini firmamız ürün grubuna katmış ve alanında tanınmış hekimler ile birlike reflü hastalarının tedavilerine başlamış bulunmaktayız. Özel ve tamamlayıcı sağlık sigortaları kapsamında tanınmış Medigus Sistem için bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

10 Ocak 2019 blog
About serkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir